Nowość  – Elektrofiltry

 

Rozwiązania dla przemysłu energetycznego i drzewnego

Witamy na stronie PPHU Śpiewak – firmy z Wrocławia specjalizującej się w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań dla przemysłu energetycznego i drzewnego z zakresu rozdrabniania, transportowania, magazynowania i spalania biomasy. Od blisko 20 lat  dostarczamy naszym Klientom najwyższej jakości maszyny przemysłowe wykorzystywane m.in. w firmach zajmujących się przetwórstwem drewna, fabrykach mebli, fabrykach płyt wiórowych, elektrociepłowniach. Posiadamy w ofercie m.in. maszyny niemieckiej firmy Vecoplan specjalizującej się w produkcji urządzeń do przetwórstwa drewna i odpadów, takich jak rębaki bębnowe do drewna, przenośniki i przesiewacze do trocin. Zaufało nam wiele firm z Polski i Europy. Dlaczego?

Przetwarzanie biomasy i drewna

Dostarczamy wysokiej jakości maszyny do przetwarzania drewna o parametrach i technologii rozdrabniania dobranych do indywidualnych wymogów Klienta. Posiadamy zarówno modele dla małych przedsiębiorstw, jak i bardzo wydajne maszyny dedykowane dużym fabrykom. Nasze rozdrabniacze do drewna mają szerokie zastosowanie między innymi w stolarniach, tartakach, fabrykach pelletu, fabrykach mebli i innych przedsiębiorstwach prowadzących masowe przetwarzanie drewna. Doskonale rozdrabniają m.n. obrzynki drewniane, palety, forniry , płyty wiórowe, płyty MDF, płyty LVL i inne materiały drewnopochodne,  które można poddać dalszej obróbce lub wykorzystać do produkcji prądu i ciepła w procesie spalania w kotłach na biomasę.  

Elektrociepłownie na biomasę

Biomasa jest dziś jednym z najczęściej wykorzystywanych w Europie paliw zaliczających się do Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Biomasa spalana w elektrociepłowniach to głównie trociny, wióry, zrębki, kora, a także popularnym paliwem są odpady z rolnictwa. Zajmujemy się projektowaniem i budową ciepłowni oraz elektrociepłowni o zróżnicowanej wydajności, zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od Inwestora. Realizujemy elektrociepłownie na biomasę wykorzystywane w sieciach miejskich oraz przedsiębiorstwach komercyjnych. Klienci chwalą dostarczane przez nas kotły na biomasę za wyjątkową trwałość, wysoką wydajność i niezawodność. Instalacje opracowane i wdrożone kilkanaście lat temu do dziś zachowują swoje parametry.

Najważniejsze jest dla nas Państwa bezpieczeństwo i pełne zadowolenie ze świadczonych przez nas usług projektowych i wykonawczych. Opracowane przez nas rozwiązania są zgodne z międzynarodowymi zasadami bezpieczeństwa i ekologii. Gorąco zachęcamy do współpracy!