kotły na biomasę

Ciepłownie miejskie

Energia z biomasy – pewne i zrównoważone dostawy energii

Wszystkie systemy przemysłowe i komercyjne wymagają bezpiecznych i ekonomicznych dostaw energii. Planujemy i budujemy elektrownie w systemie „pod klucz” dla wielu zastosowań i procesów. Oprócz systemów wodnych o temperaturze wody do 110 °C, a w szczególności do 220°C wykorzystujemy także systemy parowe do 35 bar i 500°C. Nasze systemy parowe mogą być przygotowane jako modułowe struktury , dostępne jako niezależne systemy energetyczne oraz jako biomasowe instalacje kogeneracyjne.

Elektrociepłownie miejskie  – regionalne i niezawodne dostawy energii do 15.000 kWth

Projektujemy i budujemy nowoczesne i niezawodne lokalne ciepłownie oraz miejskie sieci ciepłownicze dla klientów przemysłowych, komercyjnych. Nasz zespół doświadczonych inżynierów tworzy opracowania energetyczne, koncepcje i analizy dla klienta, by dostarczyć idealne, najlepiej dostosowane rozwiązanie dostosowane do struktury klienta. Jako generalny wykonawca pracujemy na każdym etapie projektu od budowy instalacji ciepłowniczej, przez podłączenie sieci ciepłowniczej do użytkownika końcowego.

Systemy wytwarzające energię – niezawodne dostawy energii do 15.000 kWth

W dostawach energii na cele produkcyjne coraz większą rolę ma wykorzystanie biomasy jako paliwa zamiast paliw kopalnych. Koszty dostaw energii mogą być znacząco obniżone przez wykorzystanie lokalnie występującej biomasy. To daje producentom zdecydowaną przewagę nad konkurencją i jest jednocześnie okazją do rozwoju firmy.  Rozwijamy razem z naszymi klientami dostosowane do potrzeb koncepcje energetyczne i rozwiązania obniżające koszty dostaw  energii i ich bezpieczeństwo w długim okresie czasu.  Produkujemy kompletne elektrownie i systemy  dystrybucji, dlatego też jesteśmy elastycznym partnerem w każdym aspekcie związanym z dostarczaniem energii. 

Parametry techniczne naszych elektrowni:

Każdy system jest specjalnie projektowany pod wymagania odbiorców energii.

Medium grzewczym jest ciepła woda, gorąca woda lub para wodna do 500°C i ciśnieniu 35 bar.  Z wykorzystaniem  naszych modułowych i elastycznie regulowanych systemów , można optymalnie zasilać  energią nawet trudną technologicznie produkcję. Ponad to nasze kotły wyposażone są w orurowanie, sieć ciepłowniczą,  inne pomocnicze wyposażenie potrzebne do uruchomienia pod klucz elektrowni z optymalną wydajnością: 

  • systemy z ciepłą wodą od 500 do 15.000 kWth / max. 110°C
  • systemy z gorąca wodą 500 do 15.000 kWth / 220°C
  • systemy z parą technologiczną od 500 do 15.000 kWth / max 35 bar i 500°C / 0,5 do 15 t/h

Zastosowanie:

  • miejskie sieci ciepłownicze
  • ogrzewanie budynków i obiektów
  • przemysł spożywczy
  • przemysł mleczarski
  • przemysł browarniczy
  • przemysł papierniczy
  • przemysł skórzany